Sandåkerns Sportklubb logo
Sandåkerns Sportklubb
Innebandy

Sammandrag och avslutning 29/3
2026-03-16 18:48

Nu närmar sig slutet på innebandysäsongen, och vilken resa killarna har gjort! De har tagit stora kliv både individuellt och som lag – med massor av energi, glädje och kämpaglöd både på träning och match 🌟

 

Det har varit jättekul att se hur de utvecklat sitt passningsspel, vågat prova nya saker på planen och framför allt hur fint de stöttar varandra. Tack också till er vuxna för engagemang, skjuts och pepp längs vägen!

 

Söndag 29/3 har vi våra sista sammandragsmatcher, och på kvällen avslutar vi med säsongens sista träning. Då bjuder vi in till match mot er föräldrar och/eller syskon, följt av en kort samling där vi delar ut diplom och uppmärksammar lagets insatser.

 

Vi bjuder barnen på fika, så meddela gärna om någon har allergier som vi behöver ta hänsyn till.

 

Sedan blir det lite uppehåll över påsk, och därefter har vi fått en inbjudan till en träningsmatch mot Dalen P17 och spel 4 mot 4, som är spelformen vi kommer att spela nästa säsong. Preliminärt datum för den matchen är helgen vecka 16 (18/4 eller 19/4). Mer info om detta kommer!

 

Tack för en fantastisk säsong – vi ser redan fram emot nästa!

 

Vänliga hälsningar,

Ledarna SSK P17 Innebandy

 


Nyhetsarkiv
Spelschema 2025/262025-10-19 11:44
I samarbete med