Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Fri träning v.38
2018-09-16 18:05
Hej!

Kommande vecka har vi fortfarande de vanliga träningstiderna på tisdag och onsdag bokade, så det är fritt fram att åka dit och lira boll om man vill.

Annars ser vi fram emot att träffa så många som möjligt på avslutningsfesten den 29/9, samt att innebandyn drar igång den 1/10.

/Ledarna
Tider och lagindelning 14-15/9
2018-09-11 23:36
I helgen spelas det ett sammandrag på Fredag 14/9 på Mariehem (MSK Arena), och ett på Lördag 15/9 i Lycksele (Forsmyrans IP). 

MSK Arena Fredag 14/9
SSK Röd, samling kl. 17:00, matcher kl. 17:30 och 19:30. 
Adrian, Alfred, Alvin, Axel, Elton, Konrad, Malte, Totte, Valdemar

SSK Vit, samling kl. 17:00, matcher kl 17:30 och 18:30. 
Elias, Filip Å, Isak, Ivan, Ludvig, Nils, Noel, Tim, Vilmer J

Lycksele Lördag 15/9. 
Samling kl. 09:30 (i Lycksele), matcher kl. 10:00 och 11:00. 
Adam, Cyril, Helmer, Ivan, Ludvig, Nilas, Vilmer J, Wilmer T

Det går två bilar från Rödäng/Västerslätt, behöver någon åka, eller har platser över i sin bil, kontakta Johanna - 070-743 11 84
Tider och lagindelning 1-2/9
2018-08-28 20:42
I helgen spelas det ett sammandrag på lördagen 1/9 på Vildmannavallen. 

SSK Röd, samling kl. 08:30, matcher kl. 9 och 10. 
Adam, Adrian, Alfred, Filip R, Malte, Timo, Totte, Vilmer J.

SSK Vit, samling kl. 09:30, matcher kl 10 och 11. 
Cyril, Elton, Filip Å, Ivan, Nils, Tim, Valdemar


På söndagen 2/9 är det ett sammandrag i Vännäs, vid Vännäsbadet. 
Samling kl. 12:30, matcher kl. 13 och 14. 
Alvin, Aron, Elias, Hannes, Isak, Jonathan, Konrad, Ludvig, Nino

Tider och lagindelning sammandrag 26/8
2018-08-24 22:13
Under hösten har vi anmält tre lag istället för två så att killarna ska få mera speltid. Två av lagen spelar i samma sammandragsgrupp, och ett av lagen i en annan (annars skulle vi måsta möta varandra).

Nu på Söndag den 26/8 spelar SSK Röd och SSK Vit sammandrag på Tegs IP. SSK Röd har match kl 09:00 och 10:00 medan SSK Vit spelar kl 09:00 och 11:00. Samling kl 08:30 för båda lagen. 

SSK Vit

Adam

Alfred

Alvin

Cyril

Filip Å

Hannes

Isak

Tim

Valdemar

Wilmer J


Ledare

Johanna

Jonas M


SSK Röd

Axel

Elias

Helmer

Jonathan T

Konrad

Ludvig

Malte

Nino

Timo

Totte


Ledare

Linda

Sofia


SSK Svart spelar hemmasammandrag på Grubbevallen, matchtider 10:30 och 12:00. Samling kl 10:00.

SSK Svart

Adrian

Aron

Elton

Filip R

Ivan

Nilas

Nils

Noel

Wilmer T


Ledare

Maria

Martin


Cup i Mjödvattnet söndag 12/8
2018-08-06 23:58
Till helgens cup i Mjödvattnet har vi anmält tre lag som spelar tre matcher var för att alla ska få mycket speltid. Alla lag spelar sin första match kl 10:00 och sin sista match kl 14:40, Samling i Mjödvattnet kl 09:30 

Lagindelning:

SSK Vit 
Alvin, Elton, Isak, Jonathan T, Konrad, Malte, Wilmer T, Vilmer J
Jonas M, Martin, Sofia

SSK Röd 
Adam, Axel, Cyril, Elmer, Filip Å, Hannes, Ludvig, Nils, Valdemar
Johanna, Pär

SSK Svart
Adrian, Alfred, Elias, Filip R, Nilas, Nino, Noel, Tim
Maria, Linda, Jonas N

Hela spelschemat och mer info om cupen hittar ni på http://www.cupmate.nu/cup/norra-mjodvattnet-cup  

Spelade matcher
Kommande aktiviteter
Inga aktiviteter inbokade
Nyheter från sektionen
Fotbollssektionen, 22/05 09:46 
Fotbollssektionen, 16/05 18:45 
Fotbollssektionen, 07/05 11:00 
Nyheter från föreningen
Sandåkerns Sportklubb, 20/09 11:33 
Sandåkerns Sportklubb, 28/06 11:59 
Sandåkerns Sportklubb, 20/06 18:41 
Sandåkerns Sportklubb, 29/05 10:53 
Sandåkerns Sportklubb, 25/05 11:21 
Sandåkerns Sportklubb, 27/04 15:33