Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Pojkar 06 innebandy


 

 

Nya jackor
2018-10-04 13:08
Har fått förfrågan om nya eller komplettering av gamla !
Här kommer ett förslag ca. 500:- inkl namn och klubbnamn ! Svara ja eller nej så jag vet om vi skall gå vidare med utprovning !! 
Denna jacka är lite tjockare !
Det kommer en separat kallelse/beställning  snart 
Umeå floorballfestival 2018
2018-10-02 20:16
Hallå !
Det blev lite ändringar i spelschemat !
Här kommer det nya schemat 

Lag 1 
Skellefteå IBS - SSK1 Fre 18:40 Elofsonhallen 
SSK1 - IBF Dalen södra Lör 08:00 Umeå Energi Arena
SSK1-Sokol Pardubice Lör 12:10 Musköten 2
Umeå City blå -SSK1 Lör 15:30 Sjöfruhallen

Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Lag 2
 
IBF Dalen svart - SSK2 Fre 17:50 Elofsonhallen
Technology florbal MB- SSK2  Lör 08:50 Umeå Energi Arena
SSK2 - Spöland/Vännäs Lör 14:40 Sjöfruhallen
 
Det blev en mindre match för lag 2 i gruppspelet efter ändringar i spelprogrammet 
Sedan blir det slutspel A & B senare på lördagkvällen och söndag
Samling 30 min före matchstart som vanligt
Alla tröjor med .....
Sjukdom anmäls till bara till Magnus gäller även träningar framöver ! 
Träningstider 2018-19
2018-09-03 18:42
Här ser ni säsongens träningstider !
Vi samlas alltid 10 min före i omklädningsrummet 
då skall man vara ombytt  och klar !
Efter träningen samlas vi även i omklädningsrummet för genomgång och duschning ! 
Vi tränar alltid med de röda träningströjorna !
Vi inventerar tröjorna senare ...

Mån 19:00 - 20:00 Musköten 2
Tis   16:30 - 17:30 Musköten 2
Fre   17:00 - 18:00 Musköten 1


Umecupen 2018
2018-04-08 17:07
Här kommer spelschemat och lagindelningen inför nästa helg

Vi samlas 30 min före utsatt matchtid som vanligt !

Lag 1 vit tröja och röda som reservtröja

Spöland/Vännäs IF - SSK  Fre 17.45 Nolia Öst 

IBK Luleå - SSK  Lör 10.45  Sjöfruhallen 
Ankarsvik BK - SSK  Lör  13.00 Nolia Öst

SSK - Gamla Stan IBK Sön 09.15 Nolia Öst

Spelare 

Lucas
Bror
Elias.N
Martin
Rasmus.Hö
Leon
John
David
Felix
Thor.N
Ludvig
Henrik
Totte
Oliver
Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Lag 2 vit tröja och röd som reserv

SSK - FBC LO Fre 20.00 Nolia Väst

SSK - Täfteå IK Lör 11.30 Nolia Väst
Umeå City Vit - SSK Lör 18.15 Nolia Väst

Skellefteå IBK - SSK Sön 15.15 Nolia Öst

Spelare

Isak.L
Sigge
Olle
Rasmus.Ho
Alex
Hannes
Pugh
Thor.s
Oskar
Hugo
Teddy
Isak.A
Arvin
Elias.F-P



Kommande matcher
Spelade matcher
Kommande aktiviteter
Nyheter från sektionen
Innebandysektionen, 19/12 15:04 
Innebandysektionen, 28/09 15:05 
Nyheter från föreningen
Sandåkerns Sportklubb, 20/09 11:33 
Sandåkerns Sportklubb, 28/06 11:59 
Sandåkerns Sportklubb, 20/06 18:41 
Sandåkerns Sportklubb, 29/05 10:53 
Sandåkerns Sportklubb, 25/05 11:21 
Sandåkerns Sportklubb, 27/04 15:33