Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Umeå Fotbollsfestival 2018
2018-07-09 09:55
Här kommer indelning och spelschemat ! 

Lag 1
Henrik,Oskar,Martin,Elias,John,Thor.S,
Pugh,Leon,David,Hannes,Mustafa,Arvid 

Tors 08.40 FC Teisko-SSK 1
Fre  20.45 SSK 1-GUIF Eagles 
Lör  11.45 Sävar-SSK 1

Slutspel A & B Lör matcher mellan 17.55 -19.40

Lag 2
Sigge,Alex,Isak.L,Rasmus.Ho,Arvin,Hugo,Olle
Rasmus.Hö,Isak.A,Ludvig.B,Theodor,Karl

Tors 08.40 Ersmark 07-SSK 2
Fre  11.00 Gammelstad-SSK 2
Fre  14.45 SSK 2-FC Komu

Slutspel Lör A & B matcher mellan 19.45-20.40

Som ni ser så har vi lite spelare i båda lagen !
Vi har lånat 5 spelare från Umedalens lag

Därför måste  jag vet OMG om er son inte kan vara med i någon av matcherna ! Skada ,Sjukdom semesterresa jag vill veta allt !

Det kan bli ändringar i lagen vid sjukdom mm
Vi ses i Sörmjöle på träningen , då vet vi mera !
Mer info om cupen finns på UFF hemsida !
Trevlig  sommar !
Magnus
Umeå ungdomscup
2018-05-30 17:17
Här kommer spelprogram för ungdomscup 
Fre-Sön 15-17 Juni Nydalafältet 

Lag Vit 

SSK röd - SSK vit  Fre 20:00 plan 3
SSK vit - Tegs SK svart  Lör 10:30 plan 2
SSK vit - GUIF Carlshöjd Lör 16:00 plan plan 1
Tegs SK vinröd - SSK vit Lör 17:30 plan 2
Tegs SK fotboll - SSK vit Sön 10:30 plan 1

Lag Röd

SSK röd - SSK vit Fre 20:00 plan 3
GUIF Carshöjd - SSK röd Lör 13:00 plan 3 
SSK röd - Tegs SK fotboll Lör 14:00 plan 1
Tegs SK svart - SSK röd Lör 17:00 plan 3
Tegs SK vinröd - SSK röd Sön 13:30 plan 3

Vi samlas 30 min före matchtiden !
Ta alltid med alla tröjor vit,röd & uppvärmningströjan.

Lag Vit 

Lucas
Rasmus Ho
Henrik
Isak.L
Rasmus Hö
Leon
Thor N
Arvin
Hugo
John
Totte 

Lag Röd

Sigge
Oskar
Martin
Alex
Isak A
Pugh
Thor S
Olle
Elias
David
Ludvig B

Om det är någon match som man inte kan spela!
Hör av er till magnus.johansson@slapis.se senast 7/7 
Gruppindelning fotboll 2018
2018-05-01 19:13
Gruppindelning fotboll 2018 
Grupp 1
David
Leon
Rasmus.Ho
Elias
John
Teddy
Ledare: Magnus

Grupp 2
Pugh 
Totte
Martin
Isak.L
Henrik
Thor.S
Ledare: Ida

Grupp 3 
Ludvig.B
Isak.A
Alex
Hugo
Ludvig.L
Ledare: Gustav

Grupp 4
Thor.N
Rasmus.Hö
Oskar
Arvin
Olle
Ledare: Jonas & Lars-Olov

Ni kan redan nu vilka matcher ni spelar !
Hemsidan/ Kalender (alla matchtider är ej klara )
Fikaschemat kommer senare !
SANDÅKERNS SK 2017
2017-08-25 15:54
 
Parkering Nolia 7-8/8
2017-06-29 16:19
Hej,
Vi har fått tider då vi ska stå på Noliaperkeringen å SSKs vägnar. Fyll i dokumentet senast 30/7. Om det finns lediga tider kommer jag fylla i de tider som saknas. (Ledare är som vanligt entledigade.)

Tider: https://docs.google.com/document/d/10RJmroRSfb7wV5_AMr4xXinc7o0l2WFymGcH_42vDeg/edit?usp=sharing
Information:
https://docs.google.com/document/d/1gGUuI3ULWgCGKH7_lERqDkyL9Gc4KsYfxQrrSwo98x0/edit?usp=sharing

/Hanna
Spelade matcher
Kommande aktiviteter
Inga aktiviteter inbokade
Nyheter från sektionen
Fotbollssektionen, 22/05 09:46 
Fotbollssektionen, 16/05 18:45 
Fotbollssektionen, 07/05 11:00 
Nyheter från föreningen
Sandåkerns Sportklubb, 20/09 11:33 
Sandåkerns Sportklubb, 28/06 11:59 
Sandåkerns Sportklubb, 20/06 18:41 
Sandåkerns Sportklubb, 29/05 10:53 
Sandåkerns Sportklubb, 25/05 11:21 
Sandåkerns Sportklubb, 27/04 15:33